ciasteczka

środa, 7 czerwca 2017

Wybory Kundelka Roku 2017 w ramach akcji "Adoptuj Warszawiaka"


Ostatnimi czasy nasz kalendarz wypełniony jest niemal po brzegi psimi imprezami. W zeszłą sobotę 3 czerwca w Pubie Tola na Polu Mokotowskim od godziny 12 odbywały się Wybory Kundelka Roku 2017. Było to radosne spotkanie kundelków oraz ich miłośników. 

Gwiazdami tego dnia były oczywiście cudowne kundelki z czerwonymi chustami na szyi, to psiaki z warszawskiego Schroniska "Na Paluchu", które szukają domów. Te psy są gotowe do adopcji - mądre, piękne, kochające całym sercem, dobrze zsocjalizowane, zaznajomione z miastem.

Zabrałam Tajgę ze sobą, bo trochę obycia w towarzystwie dobrze jej robi. Na zdjęciu poniżej widać, że całkiem dobrze poradziła sobie na kundelkowym zlocie  


Podczas wydarzenia nie zabrakło konkursów z nagrodami: 
  • zawadiacka mina 
  • historia adopcji 
  • pies podobny do opiekuna i odwrotnie 
  • sztuczki 
  • całuski 
  • długie uszy i ogony
  • najbardziej zakręcony ogonek
W jury zasiedli znani i lubiani miłośnicy zwierząt: Danuta Błażejczyk, Olga Borys, Sebastian Cybulski, Dorota Deląg, Arkadiusz Janiczek, Dorota Głowacka-Lesień, Mirosław Jękot, Kazimierz Kaczor, Michał Lesień-Głowacki, Anna Powierza, Natalia Rewieńska, Julia Rosnowska, Maria Rotkiel, Piotr Skarga, Henryk Strzelczyk, Sylwia Wysocka.

Imprezę poprowadziła znana i lubiana miłośniczka kundelków aktorka Agnieszka SuchoraPrzyznam, że kiedy słuchałam niektórych historii adopcji, to łezka zakręciła się w oku. Jeśli kochacie psy i sami macie adopciaki, to pewnie doskonale rozumiecie. 


Wybory Kundelka to tylko jedna z wielu imprez, które organizowane są w ramach akcji "Adoptuj Warszawiaka", o której możecie przeczytać na Portalu Psy.Pl . Dobrze, że są na świecie tak wspaniali ludzie, jak wolontariusze, dzięki nim psiaki w schronisku mają nieco łatwiej i zwiększa się ich szansa na znalezienie domu dzięki aktywnej promocji adopcji oraz socjalizacji. 

Kundelkiem Roku 2017 został Dudek - kundelek z "Palucha", który czeka na swojego człowieka i dom. Poznajcie Go!

Jak widać psy świetnie się bawiły, może znajdziesz miejsce w swoim sercu i domu dla jednego z nich...?

Bywa i tak... smutna historia Supełka.
Więcej psów do adopcji znajdziesz na stronie Schroniska - Kącik Adopcyjny. Nie zapominajcie o kotach! One bardzo źle znoszą schroniskowe warunki.

Kundelki są wyjątkowe, niepowtarzalne, bardzo mądre i w niczym nie ustępują psom rasowym! Z powodzeniem mogą odnosić sukcesy na zawodach, są chętne do nauki. Kundel to nie pies gorszego sortu! Pamiętaj o tym. Każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju, każdy zasługuje na miłość, na dom i swojego człowieka do miziania.  

Sama ubolewam nad tym, że jesteśmy w takiej a nie innej sytuacji, Tajga ma swoje problemy i na ten moment powiększenie stada nie wchodzi w grę, ale ciągle mam nadziej, że kiedyś będzie to możliwe.

Oby odbywało się jak najwięcej imprez promujących adopcje i pokazujących, że psy ze schroniska nie są w niczym gorsze. Przed nami jeszcze Wegełęka i Piknik dla psów bezdomnych. Na każdym z tych wydarzeń będzie można poznać osobiście psy do adopcji. "Nie kupuj, adoptuj!" nie jest tylko głupim hasłem.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

tajgaowczarekmazowieckikelpie.blogspot.com