ciasteczka

piątek, 30 listopada 2018

STOP! Zatrzymajmy podwyżkę podatku VAT na leki weterynaryjne z 8 do 23% (Udało się!)

Fot. Pies u weterynarza / Shutterstock

Rząd jakiś czas temu miął zakazać hodowli zwierząt futerkowych - wycofali się z tego! Teraz znów cichaczem i pewnie po nocy planują klepnięcie o zmianach w podatku VAT, który dotknie bezpośrednio każdego z nas, nie tylko właścicieli zwierząt domowych. Dlaczego?
Podwyżka zakłada, że budżetowi przybędzie dodatkowo ok. 150 mln zł rocznie (info: dziennik.pl), to nie jest dużo, nie uratuje to gospodarki i dziury budżetowej. Wystarczy jednak aby wbić przysłowiowy gwóźdź do trumny dla schronisk, fundacji, ludzi dobrej woli ratujących bezdomne, chore, porzucone i skrzywdzone zwierzęta oraz dotknie nas - wszystkich posiadaczy zwierząt domowych. Już teraz wizyty, leki, suplementy, zabiegi, profilaktyka są bardzo drogie. Ile razy odmówiliście sobie czegoś aby przepadać psa lub poddać go potrzebnemu leczeniu, zabiegowi/operacji czy rehabilitacji? Ludzie nie chcą kastrować psów oraz kotów, bo to nie są tanie zabiegi, teraz miałyby być jeszcze droższe, skala niechcianych porzuconych zwierząt dramatycznie wzrośnie! Zamiast leczyć ludzie będą zmuszeni usypiać swoje zwierzęta lub brać kredyty. Bezduszni zwyczajnie wywalą chorego zwierzaka w lesie lub na ulicy...

Co stanie się ze zwierzętami będącymi pod opieką przeróżnych fundacji, które już teraz ledwie wiążą koniec z końcem... 

Za podwyżką VAT-u na leki i usługi weterynaryjne idzie także wzrost cen żywności pochodzenia zwierzęcego, bo hodowcy także będą musieli wyłożyć więcej aby utrzymać zwierzęta, co spowoduje spory wzrost cen mięsa, jajek, mleka, serów itp. Ceny karm nie tylko dla psów w związku z tym także pójdą w górę! 

Petycja, którą każdy z nas, któremu los zwierząt nie jest obojętny powinien podpisać znajdziecie tu: PETYCJA do podpisania Od wczoraj podpisało się pod nią prawie 60 tys. osób! Razem możemy zatrzymać "dobrą zmianę", razem możemy więcej! 

Piszmy też pod postami na FB: Kancelaria Sejmu

Maile kierujcie do sekretariatu: sekretariat.pt@mf.gov.pl

Dzwońcie: Telefon Opinii Obywatelskich: +48 22 694-23-33

Tutaj można zgłaszać uwagi do projektu zmiany ustawy: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12317902/katalog/12547422 jeśli link nie działa skasujcie to co się dodało po numerach w adresie i jest tam koperta z napisem "wyślij komentarz do projektu". 

Bardzo, ale to bardzo Was proszę o udostępnienia oraz kontakt ze swoimi radnymi, posłami oraz z Kancelarią Sejmu oraz Prezydenta. Pokażmy, że los zwierząt nie jest nam obojętny! Zwierzoluby (nie tylko psiarze) łączmy się! 

Z ostatniej chwili: podano, że wiceminister finansów obiecał, że podatek zostanie na poziomie 8% !!! Ale miejmy na to oko! Nie dajmy się oszukać, trzymajmy rękę na pulsie! Podpisujmy petycje nadal, niech nie myślą, że zamkną nam usta! 

Nie zgadzamy się na krzywdzenie najsłabszych, nasi bracia mniejsi nie mają głosu, my musimy bronic ich praw! 

1 komentarz:

  1. Oby rzeczywiście tak było https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie-bedzie-wyzszego-vat-u-na-leki,62,0,2422846.html?amp=1&fbclid=IwAR2_3zCWDuqjO11x0fVZBi0q97KsW-t0wH-bQ0lxOLaljTxzXkHaE_uvgUI

    OdpowiedzUsuń

tajgaowczarekmazowieckikelpie.blogspot.com