ciasteczka

sobota, 5 maja 2018

Psia blogerka modowa - kamizelka i mata chłodząca HyperKewl


Na początku kwietnia mieliśmy jeszcze niemal w całym kraju przymrozki i opady śniegu a od 2-3 tygodni zamiast wiosny mamy lato i słupek rtęci dochodził kilkukrotnie do 30 stopni. Jak żyć?! Tajga nienawidzi słońca i dla niej dni z temperaturą powyżej 15 stopni to koszmar. Na długie spacery staram się z nią wychodzić po 5 rano, czasem po 4, bo około 9 rano jest już niezła palma  Niestety są sytuacje, że jesteśmy zmuszone wyjść nawet w samo południe i przemierzyć pół lub całe miasto w tym upale - weterynarz, przegląd u fizjo, zabiegi, badania, jakiś wyjazd, zawody, wypadki losowe. 

Po roku zastanawiania się i wahań, czytaniu różnych skrajnych recenzji w końcu zdecydowałam się kupić w ubiegłe wakacje kamizelkę i matę chłodzącą HyperKewl w warszawskim sklepie ha3o. Dlaczego? Mogłam zmierzyć kamizelkę przed zakupem, mieli promocję i zaufałam recenzji Charta Herosa . Zdecydowałam się na kamizelkę i matę w kolorze niebieskim, obie w rozmiarze S. Niestety jak zwykle, tak i tym razem kamizelka nie do końca ma właściwy rozmiar, bo Tajga jest za szczupła i za długa  W domu okazało się, że matę powinnam wziąć raczej w rozmiarze M, ale to dłuższa historia... Czy warto je kupić? Jak działają? Jak nieubrankowy pies ją znosi? Jak długo chłodzą? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w dalszej części tekstu.


Kamizelka chłodząca na modelce prezentuje się świetnie  Pierwsze użycie. Po lekkim namoczeniu Tajga dała radę odbyć godzinny spacer bez mega dyszenia i postoju w każdym możliwym cieniu. Pies pod kamizelka był cały czas sporo chłodniejszy niż tam gdzie kamizelki nie było. Wzrok ludzi bezcenny  Temperatura dochodziła do 35 stopni, normalnie suka nie ruszyłaby się z pod bloku i nawet nie chciałaby się pójść wysikać. 


Mata niestety totalnie nie spodobała się Tajdze, nad czym strasznie ubolewam, bo pies miałby ulgę w strasznie nagrzanym mieszkaniu. Jednak ani prośby ani groźby nie są w stanie przekonać psa do choćby wejścia na matę a co dopiero do leżenia na niej, w klatce Tajga stała skulona w rogu tak żeby tylko przypadkiem jej nie dotknąć. Mata jest dość chłodna, ale nie jest mokra w dotyku. Z resztą na suchą też nie chce się położyć, więc nie w tym rzecz. Niestety mój pies tak ma, że jedne posłania i koce kocha od razu a innych nie akceptuje w ogóle choćby mięsem były usłane. Z bólem serca wystawiłam matę na sprzedaż i mam nadzieję, że innemu psiakowi przyniesie ulgę podczas tych tropikalnych upałów. 
Jako ciekawostkę powiem Wam, że mata schła 36 godzin i ciągle dawała lekki chłód, a w mieszkaniu mieliśmy piekiełko. Matą może się też nakryć człowiek - daje fantastyczne uczucie chłodu i ulgę. Sama kupiłabym sobie kamizelkę chłodzącą dla człowieka, ale niestety tania nie jest a wydatków nam nie brakuje.  


Nie miałam niestety innych kamizelek chłodzących, bo rozmiarowo nie ma mowy żadnej na Tajgę dopasować, ale Hurtta przy tej wydaje się grubą derką i jest wiele opinii, że kapie z niej strasznie woda a wysychając przegrzewa psu grzbiet. Kamizelka z kolei u niektórych po 30 minutach na słońcu zaczyna grzać psa... Nasza kamizelka chłodząca HyperKewl nie wysycha na grzbiecie, nic nie ścieka na dół i to nawet w sytuacji kiedy jest porządnie namoczona.


Chłód utrzymuje równomiernie i to nawet tylko trochę zmoczona żeby suki nie zrazić na początku. Nie robi się jakoś ekstremalnie ciężka po zmoczeniu, wodę absorbuje niczym żelowe poduszeczki? Tak na babski rozum dla mnie to wygląda. Super, że do regulacji służy rzep, dzięki temu nawet odchudzonej w tym roku Tajdze kamizelka leży całkiem dobrze, bałam się, że będzie za duża i będzie jeździła na psie, ale jest wszystko ok. 


No dobra, dość lania wody! Teraz trochę faktów i czym jest ta technologia HyperKewl?

Technologia HyperKewl wykorzystuje unikalną chemię polimerów i specjalną technikę wielowarstwowego tkania włókien, żeby osiągnąć efekt szybkiego wchłaniania i jednocześnie stabilnego magazynowania wody w tkaninie. Prosta i efektywna technologia działa na zasadzie połączenia wody z materiałem HyperKewl, który stopniowo uwalnia wodę poprzez zwiększone odparowanie, które zapewnia formuła chemiczna tkaniny. Dzięki połączeniu tych właściwości użytkownicy mogą korzystać z chłodzenia, które zapewnia im proces ewaporacji. Dodatkowo produkty są wytrzymałe, nietoksyczne i nadają się do wielokrotnego użytku.

Jak aktywować produkty chłodzące wykonane w technologii HyperKewl? Produkty chłodzące zapewniają obniżenie temperatury odczuwalnej przez użytkownika o 6 – 16 stopni w stosunku do temperatury otoczenia. Efekt chłodzenia utrzymuje się od 5 do 10 godzin przy jednorazowym namoczeniu, natomiast ponowny kontakt z zimną wodą natychmiast przedłuża działanie chłodzące produktu. Aby odzież chłodząca spełniała swoją rolę należy ją "aktywować". Aby to zrobić należy:
 1. Przed pierwszym użyciem wypłukać w ciepłej, czystej wodzie i pozostawić do wyschnięcia.
 2. Namoczyć produkt w wodzie przez 1-2 minuty, aby materiał HyperKewl wchłonął wodę.
 3. Odcisnąć nadmiar wody. NIE WYŻYMAĆ!
 4. Można na kilka minut odwiesić w celu dokładnego wyschnięcia (przy słabym odciśnięciu nadmiaru wody) lub od razu założyć.
Zasady konserwacji produktów firmy Techniche. Produkty chodzące, wykonane w technologii HyperKewl, należy prać wyłącznie ręcznie w ciepłej wodzie, przy użyciu lekkich detergentów (np. mydło). Po praniu należy odcisnąć nadmiar wody (NIE WYŻYMAĆ!) oraz pozostawić do całkowitego wyschnięcia w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Należy stosować się do instrukcji producenta, które zazwyczaj znajdują się na metce.


Produktów chłodzących nie należy prać w pralce, odwirowywać ani wyżymać! Nie należy korzystać z proszku do prania oraz z płynów zmiękczających, ponieważ produkty tego typu niszczą właściwości chemiczne tkaniny i obniżają właściwości chłodzące!


Jak widać Tajga jest szczęśliwsza w kamizelce niż w szelkach - pokręcony pies, kto ją  zrozumie? Nawet doszłam do wniosku, że szelek nienawidzi, bo przecież jest obroża i ona jest wygodniejsza na jej logikę a kamizelka jest okropna i krępuje, ale jednak chłodzi i daje wytchnienie, więc jest fajna i foch i protesty są mniejsze niż we  przypadku szelek. 


Dla zainteresowanych rozmiarówka mat i kamizelek HyperKewl oraz przedział cenowy i linki do sklepu:Cena od 136 zł do 221 zł w promocji, normalnie 160-260 złRozmiar     Wymiary maty w cm
XS50 x 38
S61 x 48
M76 x 53
L91 x 58
XL106 x 71
XXL121 x 81

Cena od 119 zł do 230 zł, normalnie 140-270 zł


Jak widać kamizelka lekko odstaje Tajdze z boku, ale w niczym to nie przeszkadza i pies nadal jest w tych miejscach o wiele chłodniejszy niż tam, gdzie kamizelka nie sięga.

Skąd wiem, że to działa?

 • Tajga nie szuka desperacko cienia
 • Nie kładzie się co 2 kroki
 • Język nie zwisa jej aż do ziemi
 • Nie sapie i nie dyszy tak, że ma się wrażenie, że za moment padnie trupem, pies oddycha lekko jakby tych 30 stopni i słońca nie było
 • Tajga nie skraca spaceru
 • Nie prosi co chwilę o wodę
 • Jest rześka i radosna tak jakby przed chwilą wyszła ze stawu, czy jeziora, ma ochotę na zabawę i bieganie
 • Jeśli w domu jest bardzo duszno i widzę, że psu jest za gorąco a wiatrak nie wystarcza, to po 5-10 minutach w kamizelce pies przestaje dyszeć i po chwili ciało jest schłodzone (ubolewam nad niechęcią do maty...)

Podsumowując z zakupu kamizelki jestem bardzo zadowolona! Cena może wydać się dla niektórych wysoka, ale z drugiej strony to tylko 2,5 nowe smyczki, których tak na prawdę pies nie potrzebuje a kamizelka daje ulgę i jest inwestycją na lata. Kiedy mam badania, konsultację czy inne wyjście, którego nie mogę przełożyć w samo południe a z nieba leje się żar wiem, że nie narażam psa na przegrzanie, udar i odwodnienie. Zwłaszcza, że w komunikacji miejskiej potrafią mieć włączone latem ogrzewanie... Producent gwarantuje 10 godzin działania maty i 8-10 godzin działania kamizelki jest to oczywiście zależne od temperatury, wiatru, wilgotności, tego czy produkt wystawiony jest na słońce, możliwe, że długość i gęstość psiego futra może mieć też na to wpływ. Nie wystawiałam w ramach testów swojego psa na 6-8 godzin przebywania na słońcu w upalny dzień, bo to byłaby głupota. Gwarantuję jednak, że 3-4 godziny dobrze i równomiernie zmoczona kamizelka chłodzi psa przez cały czas używania. I to nawet kiedy nastawiona jest na promieniowanie słoneczne. Aby wyschła do końca potrzebuje jeszcze przynajmniej 10 godzin wiszenia w domu. Nawet rozłożona na nasłonecznionym mocno balkonie na suszarce (kamizelka oraz mata) nie wyschły do końca przez 6 godzin. Woda rzeczywiście odparowuje równomiernie, nawet wiszące produkty nie wysychały znacząco na górze a woda nie lała się na dole. 

Zalety produktów HyperKewl:
 • łatwe w użyciu
 • duża regulacja kamizelki w  obwodzie, szybkie zakładanie i zdejmowanie
 • do produktów dołączona jest szczegółowa instrukcja z aktywacją, użytkowaniem i konserwacją
 • działają przez długi czas
 • nie wymagają ciągłego i częstego powtarzania namaczania
 • nie musimy ich mrozić ani trzymać w lodówce, po wyjęciu z szafy w ciągu 2 min są gotowe do użycia
 • lekkie i kompaktowe, wychodząc rano pakuje w plecak, moczę w toalecie i zakładam psu jeśli zrobi się gorąco
 • w razie ochłodzenia wystarczy reklamówka, bo z produktu nie kapie woda
 • nie wysychają po chwili przebywania na słońcu
 • nie nagrzewają się i tym samym grzbiet psa w kamizelce nie przegrzewa się nawet po 3 godzinach używania (co jakiś czas sprawdzam dłonią)
 • woda nie ścieka dołem, pies nie moczy podłogi w miejscu przebywania
 • ani kamizelka ani mata po namoczeniu nie staja się ciężkie
 • nawet pies nieakceptujący szelek i ubrań nie protestuje nadmiernie po założeniu kamizelki 
 • sporo rozmiarów do wyboru, chyba każdy znajdzie coś dla swojego psa, kamizelka nie musi sięgać do ogona aby dawać psu ulgę (Tajga jest za długa i za chuda, dlatego musi mieć za krótką kamizelkę, w dobra na długość weszłyby 2,5 Tajgi) 
 • produkty łatwo się czyszczą z ewentualnych zabrudzeń
 • materiał jest miły w dotyku, brzegi miękkie i nic nie uwiera psa
 • trwały, żywy kolor

Wady produktów HyperKewl:
 • wierzchni materiał łatwo zaciąga się od rzepu, paznokci, czy krzaków, na szczęście nie rzuca się to mocno w oczy, dziur jeszcze nie mamy
 • do wyboru mamy niestety tylko 2 kolory: srebrny/szary i niebieski
 • dla niektórych cena może być wysoka
Jako przeciwniczka ingerowania w termoregulację psa nigdy nie sądziłam, że będę tak zadowolona z kamizelki chłodzącej! Podkreślam, że używamy jej tylko w sytuacjach kiedy nie mam innego wyjścia i w upalny dzień muszę wyjść z psem i wiem, że nie zapewnię jej cienia. Nie nadużywam tego i nadal długie spacery planuje o świcie lub w dni kiedy temperatura nie dochodzi do 25 stopni a pies ma możliwość pływania lub większość spaceru spędza w cieniu. Kamizelka HyperKewl bardzo ułatwia życie psu, który ma alergię na ciepło i najchętniej nie wychodziłby z domu kiedy termometr zaczyna pokazywać 15 stopni na plusie. 

Polecam także sklep ha3o.pl - miła, profesjonalna obsługa i doradztwo! W zeszłym roku nie było problemu po wcześniejszym umówieniu się i mogłam przyjść z psem na przymiarkę, bo bałam się, że żaden rozmiar nie będzie pasował. Zakupy internetowe oraz zwroty i wymiany też przebiegają bez zarzutu z tego co mi wiadomo. Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

tajgaowczarekmazowieckikelpie.blogspot.com