ciasteczka

środa, 6 czerwca 2018

Gala "Serce dla Zwierząt" 2018


W miniony poniedziałek 4 czerwca 2018 roku odbyła się już XV jubileuszowa gala plebiscytu "Serce dla Zwierząt", która odbyła się w pięknym warszawskim hotelu Bellotto, gdzie miałam przyjemność gościć. Organizatorem był jak zawsze portal Psy.pl [relacja] (któremu bardzo dziękuje za umożliwienie mi udziału w tak prestiżowej gali) a zwycięzce z pośród nominowanych osób wybierali jego czytelnicy oraz sympatycy. Głosować można było za pomocą strony internetowej lub wysyłając SMS.

Znacie ten plebiscyt, głosowaliście? Jeśli nie, to powiem Wam, że warto. To nie tylko gala, koncert i oklaski. Oprócz pamiątkowych dyplomów i upominków dla każdego nominowanego zwycięzca plebiscytu otrzymuje realne wsparcie od sponsorów imprezy.


"Ideą tej inicjatywy jest wskazywanie ludziom, jak ważne i potrzebne jest działanie na rzecz zwierząt. Zawsze nominujemy osoby, które z potrzeby serca, bez rozgłosu, na różne sposoby pomagają zwierzętom, dając tym samym wzór do naśladowania".
– Paulina Król, pomysłodawczyni plebiscytu „Serce dla Zwierząt”.

Plebiscyt honorowym patronatem po raz trzeci objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

W tym roku nominowali do nagrody "Serce dla Zwierząt" byli:
  • Katarzyna Bujakiewicz Aktorka, aktywnie działa w fundacji Ast, ratującej amstafy.
  • Monika Bukowska Założycielka Lisiego Azylu w Schronisku w Korabiewicach, działaczka Fundacji Viva! Akcja dla zwierząt.
  • Bartosz Flis 12-letni uczeń i zawodnik z Półczna.
  • Michał Luter Motorniczy z Łodzi, obrońca życia.
  • Oliwia i Maciej Makuszewscy Właścicielka agencji ślubnej Makuszewscy Wedding Planners i piłkarz Lecha Poznań, reprezentant Polski, od trzech lat organizują akcję Świąteczna Paczka dla Psiaczka.
  • Katarzyna Moś Piosenkarka, ambasadorka akcji „Zerwijmy łańcuchy” 2017, na każdym kroku stara się mówić o prawach zwierząt.
  • Staruszkowo Hospicjum dla starych, schorowanych psów, które prowadzi Krystyna Seemayer.
  • Małgorzata Zdziechowska Polska dr Dolittle, opiekuje się dzikimi zwierzętami.

Więcej o każdym z nominowanych przeczytacie po kliknięciu w nazwisko. Na ręce zwyciężczyni plebiscytu Pani Krystyny Seemayer partner gali – firma Nestlé PURINA PetCare przekazał tonę specjalistycznej karmy uwzględniającej potrzeby psów seniorów dla podopiecznych Staruszkowa. 

W gronie gości, wspierających działania na rzecz zwierząt, nie zabrakło znanych osób. Na gali pojawili się m.in.: Anna Korcz, Joanna Jabłczyńska, Zygmunt Chajzer, Mariola Bojarska-Ferenc, Joanna Racewicz, Sebastian Cybulski, Leszek Stanek, Ryszard Rembiszewski, Stan Borys, Kasia Moś (nominowana do nagrody), Ilona Felicjańska, Danuta Błażejczyk, Karolina Pilarczyk, Jacek Rozenek, Anna Głogowska, Małgorzata Potocka, Agnieszka Fitkau-Perepeczko, Katarzyna Chorzępa, Dariusz Jakubowski, Joanna Majstrak, Marcin Wolski, Jan Pietrzak.

Nagrodę dla laureata tegorocznego plebiscytu wręczała Joanna Krupa - znana modelka, która od dawna wspiera inicjatywy pro zwierzęce i walczy o ich prawa i lepszy los. Pomaga schroniskom oraz walczy przeciwko hodowli zwierząt futerkowych. 

Z ciekawostek, ważnych dla mnie jako weganki dodam, że poczęstunek był w całości wegański za co wielki plus dla organizatorów gali! Bo zwierzęta to nie tylko psy i koty, warto chociaż w części zrezygnować z jedzenia mięsa i nabiału. 

Cała impreza miała bardzo uroczysty charakter, nie zabrakło łez, wielu wzruszających historii oraz momentów, wielkich braw - także na stojąco dla Staruszkowa. Sama swoje głosy oddawałam dla zwycięskiego hospicjum dla psich seniorów, gdzie przywraca się im godność na ostatnie chwile życia. Bardzo się cieszę, że to właśnie Pani Krystyna jest tegorocznym laureatem plebiscytu, Staruszkowo to wyjątkowe miejsce, które nie raz boryka się z wieloma problemami. 

Cała gala trwała około dwóch godzin, prowadziła ją przesympatyczna i z poczuciem humoru Paulina Smaszcz-Kurzajewska. Na zakończenie krótki koncert dała Magda Steczkowska, która jeszcze niedawno bała się psów, ale to się zmieniło, kiedy otworzyła drzwi swojego domu dla pewnego psiaka. Na galę wybrałam się sama bez Tajgi 

Jeśli przegapiliście głosowanie a chcecie wspomóc Staruszkowo to gorąco serdecznie Was zapraszam do wzięcia udziału w akcji „Worek za worek”!, która trwa do wyczerpania zapasów - nie ma na co czekać  Na czym polega akcja? 

"Marka Femi Stories stworzyła limitowaną edycję plecaków-worków. Tak powstała akcja „Worek za worek”, dzięki której pomożemy psom ze Staruszkowa! Na czym ona polega?

Wchodzisz na stronę https://femistories.com/femi-serce-dla-zwierzat/ i kupujesz plecak z limitowanej edycji Femi x Serce dla Zwierząt. Plecak kosztuje 69 zł. Jeśli masz ochotę kupić coś jeszcze z bogatej oferty Femi Stories – nie ma sprawy! Na pozostałe zakupy z koszyka otrzymasz 20% rabatu, jeśli użyjesz kodu FEMILOVESANIMALS. 

Za każdy zakupiony plecak-worek firma Butcher’s przekaże worek (2 kg) karmy dla psów mieszkających w Staruszkowie".

Pomaganie jest łatwe! Ty masz modny worek w pięknych kolorach na miejskie wojaże lub na spacery z psem i wypady za miasto czy do parku a podopieczni Staruszkowa dostają karmę 

Jeśli nie jesteście zainteresowani zakupem, to chociaż udostępnijcie z FB post Femi Stories, to nic nie kosztuje a może dać trochę dobra potrzebującym psiakom. 

I na koniec - pamiętajcie, że każda nawet najmniejsza pomoc dla braci mniejszych jest warta zachodu! Róbmy dobro, pomagajmy najsłabszym, skrzywdzonym przez człowieka, nie przechodźmy obojętnie jeśli widzimy, że komuś dzieję się krzywda. Nie ważne, czy zdecydujesz się na zakup worka karmy, poświęcisz swój czas na wolontariat w schronisku lub okazjonalne spacery, dołożysz grosik do jakiejś akcji, złożysz podpis pod petycją - działaj, daj przykład innym! Karma wraca! 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

tajgaowczarekmazowieckikelpie.blogspot.com