ciasteczka

poniedziałek, 26 października 2020

Super Solid - szarpak zaprojektowany dla psich ratowników w rękach amatorów


Uwielbiam spędzać czas z Tajgą na wspólnej zabawie. Mam to szczęście, że mój pies może się bawić zawsze, wszędzie i wszystkim. Najbardziej jednak Tajga kocha dzikie szarpanie się, przeciąganie, siłowanie ze mną. Dlatego postanowiłam sprawdzić szarpak Super Solid od Dogcessories zgłoszony do plebiscytu Top For Dog


Zwykły, ale niezwykły szarpak
Szarpak Super Solid został zaprojektowany specjalnie dla ekip poszukiwawczo-ratowniczych oraz funkcjonariuszy Policji K9. Stąd tak długie rączki, które mają umożliwić chwyt opiekunowi nawet w grubych rękawicach. Byłam ciekawa jak to się sprawdzi przy średnim psie do zwykłych zabaw. 


Na stronie producenta możemy przeczytać: "Szarpak Super Solid to nie tylko smukły i unikalny design – także niezwykła gratka dla psich miłośników wodnych zabaw, bo unosi się również na wodzie! A wszystko to dzięki wypełnieniu, które wyróżnia go od innych szarpaków w swojej kategorii – kiedy w innych zabawkach filc się zbija i odkształca, Super Solid nigdy nie straci swego pierwotnego wyglądu i lekkości. Nie musicie się także martwić o stabilność uchwytów – w Super Solid zrobione są z jednej taśmy zszytej mocno wewnątrz zabawki, więc pochłonięty zabawą czworonóg może je ciągnąć do woli".
Zabawka wykonana jest z bardzo odpornego poliestru, który w celu dodatkowej ochrony pokryto warstwą poliuretanu. Szarpaki nie są farbowane i są całkowicie bezpieczne dla psów. 


Co wyróżnia szarpak Super Solid?
 • jest o 50% lżejszy od innych szarpaków na rynku
 • unosi się na wodzie i nią nie nasiąka
 • zawsze jest tak samo elastyczny i miękki
 • dwa uchwyty z jednej taśmy to mniejsze ryzyko oderwania 


Szarpak występuje w dwóch rozmiarach:
 • mały 26cm x 3,5cm x 2,5cm, 
 • duży 26cm x 8cm x 4cm

Możemy wybrać taki z dwustronnym uchwytem jak nasze szarpaki lub z  jednostronnym. Szarpak Super Solid okiem amatorów
Pewnie jesteście ciekawi, jak ma się taki szarpak do codziennych zabaw z psem. W takim kontekście też go testowałam z Tajgą. 


Z powodu drobnych problemów z warstwą poliuretanu na czerwonym szarpaku po kontakcie z firmą dostałyśmy do testów białe szarpaki. Tym razem Tajga mogła przetestować szarpak Super Solid w obu rozmiarach. Było to ciekawe doświadczenie. Znając siłę i intensywność zabawy mojej suki początkowo poprosiłam o szarpak w większym rozmiarze, który wizualnie jest trochę dla niej za duży, ale daje sobie z nim radę podczas zabawy bez problemu. Mały jest jej o wiele prościej i pewniej chwycić, jednak oba rozmiary mają taką samą długość szarpaka i rączek. Mniejsze i mniej uważne psy mogą mieć drobne problemy z łapami plączącymi się w rączce. U nas mimo moich obaw taka sytuacja nie miała miejsca. 


Zabawka od pierwszej chwili wzbudziła mocne zainteresowanie i Tajga zaczęła gryzienie i szarpanie już w domu na łóżku. Szarpaki faktycznie są bardzo lekkie i nie chłoną wody. Nie nasiąkają też rosą i nie chłoną błota podczas jesiennych zabaw. Bardzo fajnie, że szarpaki można używać przy wodnym aporcie. Tajga lubi brodzenie i pływanie w wodzie. Ja nie muszę zabierać kilku zabawek - jednej do parku, drugiej nad rzekę. Lubię wielofunkcyjne zabawki do zadań specjalnych. Są to nasze pierwsze pływające szarpaki. Spokojnie można je po wodnych szaleństwach wrzucić do plecaka z wodoodporną podszewką i nie mamy wszystkiego w środku zalanego wodą. Same rączki trzeba trochę odcisnąć z wody. 


Co do lekkości, to trzeba pamiętać, że rzucając pod wiatr szarpak nie poleci tak daleko jak inne i musimy użyć większej siły. 

Materiał jest odporny na psie zęby. Tajga posiada zboczenie łapania i szarpania za rączki... Rączki od szarpaków Super Solid zniosły jej zęby dzielnie. 


Brud generalnie sam odpada, do tej pory robiłam tylko jakieś lekkie czyszczenie ręczne pod bieżącą wodą, ale sądzę, że pranie w pralce na niskiej temperaturze nie zaszkodzi. 

Sam szarpak jest trochę śliski i warto przed intensywnym szarpaniem upewnić się czy pies dobrze, wygodnie i pewnie trzyma go w pysku. 


Jeśli mogłabym mieć sugestię odnośnie szarpaków, to może warto rozważyć wprowadzenie wersji szarpaków z krótszymi rączkami? Byłyby przeznaczone do zabawy a nie do pracy i pewnie mniejsze psy też wtedy mogłyby się nimi bawić. 


Moc zabawy
Zabawy szarpakiem są zabawami na bardzo wysokim poziomie energii, W końcu niejako zastępują psom polowanie. Nic, więc dziwnego, że większość psów kocha takie zabawy z opiekunem. Przez zabawę pies zaspokaja swoje potrzeby, realizuje się jako łowca i może też rozładować nagromadzony w nim stres. Warto bawić się z każdym psem. Nie tylko szczeniaki lubią zabawę! Wbrew mitom jeśli dajemy psu wygrać, to nie zostajemy przez niego zdominowani. Przeciwnie, pies chętniej będzie się z nami bawił i wzmocnimy w nim pewność siebie. Dodatkowo poprzez zabawę stymulujemy psi mózg, który dłużej zachowa sprawność. 


 

2 komentarze:

 1. tajgaowczarekmazowieckikelpie to mój ulubiony blog o psach znalazłem na nim bardzo dużo wartościowych informacji .
  Ostatnio natknąłem się na kurs https://bit.ly/3mbBM5v dotyczący trenowania psa jako że mój pies sprawiał dużo problemów
  kurs stał się bardzo pomocny .

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy blog. Na pewno na tym blogu spędzę bardzo dużo mojego wolnego czasu.

  OdpowiedzUsuń

tajgaowczarekmazowieckikelpie.blogspot.com